Gece Yolcuları’ndan Bir İlk!

0
397

Gece Yolcuları, sevilen şarkıları ‘Meyhaneler Sen’in video klibini Türkiye’de ilk kez yapılan ’emoji altyazısı’ ile hazırladı.

Tüm dünyada ’emoji’ diye anılan, en çok akıllı telefon kullanıcıları tarafından  kullanılan ikonlar dünyada ve Türkiye’de ilk kez Gece Yolcuları tarafından kliplerinde altyazı olarak kullanıldı.

Grubun kurucuları Edis İlhan ve Uğur Arslantürkoğlu “Müziğimizde ve hayatımızın her alanında yeniyi takip etmek, fark yaratmak bizim için her zaman önemli oldu. Dünyada 17 Temmuz “Dünya Emoji Günü” olarak kutlanıyor. Biz de dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden bir grup olarak en önemli hitlerimizden birisi olan ‘Meyhaneler Sen’ şarkımızın sözlerini emoji kullanarak yansıttık ve ’emojiledik’ ve eğlenceli bir yarışma ile de dinleyicilerimizle bu kutlamaya katılmak istedik.  Son albümüzde yer alan ‘Neden?’ adlı şarkımızın video klibini kendinize göre emojileyin ve bize 17 Temmuz’a kadar yollayın diyoruz. 17 Temmuz’da birinciye sürprizlerimiz olacak. “dedi.

Grubun solisti Edis İlhan ve Uğur Arslantürkoğlu “Bu çalışmanın sadece bir trend olmaktan öte, duyma engelli dinleyicilerimiz ve dünyanın farklı coğrafyalarında farklı dil konuşan dinleyicilerimiz için de ortak yeni bir dil yaratacağına inanıyoruz. Müziğin evrenselliğini emojinin evrensel etkisi ile birleştirmekten mutluyuz ” diye belirtti.

Gece Yolcuları grubu, 1995 yılından bu yana başarılı albüm çalışmalarına ve konserlere imza atarken dizi müzikleri, film müzikleri ve spor klüpleri marşları yapmak gibi farklı işlerle de müziğin olduğu her platformda var olmaya devam ediyor.

CEVAP VER